неділя, 7 лютого 2016 р.

Як правильно сплачувати за комунальні послуги, отримавши субсидію




Ця тема здається мені актуальною, бо, з одного боку, отримання субсидії останнім  часом стало масовим явищем,  а з іншого — знайти пояснення  щодо її застосування не так просто.

Я сам ламав над нею голову не один раз, коли  починав  розбиратися з  платіжками за комунальні послуги.


Спробую ліквідувати дефіцит необхідної інформації, поділившись моїми знаннями з читачами блогу.



Субсидія — це частина суми щомісячних платежів окремої сімї за спожиті комунальні послуги,  яку бере на себе держава. 


Субсидія  призначається з метою, щоб витрати на комунальні послуги не перевищували 10% сімейного бюджету для працюючих та 15% для пенсіонерів. У всякому разі, так декларувалося раніше. З яких критеріїв виходять зараз — не знаю, та й не відомо, хто знає.


Якщо вам надали субсидію, то у службі соціального захисту через деякий час маєте отримати повідомлення  стосовно  цього.




В ньому зазначені опалювальна та загальна площа вашого житла, сума щомісячної субсидії  і термін дії повідомлення. Крім того, там наведені  суми субсидій для кожного окремого виду комунальних послуг, що надаються вашій родині,  та норми споживання цих послуг.


Для розуміння питання дуже важлива деталь, на яку багато хто не звертає уваги: норма споживання має як верхню, так і нижню межу. 



Вартість обсягу споживання комунальної послуги на нижній межі норми споживання,  отримала назву обовязкова плата.

Чому? Тому, що розмір цієї  плати буде незмінний для всіх випадків, коли ваше споживання комунальної послуги знаходиться в межах норми споживання — між нижньою та верхньою межами.

Різниця  ж  між вартістю обсягу  споживання комунальної послуги на верхній межі норми споживання  та обов’язковою платою дорівнює  величині субсидії на цю послугу.

А тепер головне — як правильно сплачувати за комунальні послуги, отримавши субсидію.

Якщо об’єм спожитої вами комунальної послуги не досяг нижньої межі (наприклад, більшу частину місяця були на дачі), субсидія за цей місяць  по даній послузі вам не належна  і має бути повернута постачальником послуги до державного бюджету. Сума сплачуваних коштів у цьому випадку дорівнюватиме об’єму послуги, помноженому на тариф, і буде менше обов’язкової  плати  за цю послугу.

При використанні комунальної послуги у межах норми споживання, ви маєте сплачувати обов’язкову плату.

Якщо об’єм спожитої вами комунальної послуги більше верхньої межі норми споживання, кошти, що належать до сплати, складатимуться з обов’язкової плати та суми, яка дорівнює об’єму спожитої понад норму комунальної послуги, помноженому на тариф.

Все дуже просто, панове, чи не так?


Правильних вам розрахунків!


Немає коментарів:

Дописати коментар