пʼятниця, 16 грудня 2016 р.

«Невезучий» шлагбаум


У нашому садівничому товаристві, як і в інших, що виникли на підставі генплану, є головна дорога і відгалуження від неї. Це так звані лінії —  вулиці з розташованими вздовж них земельними ділянками.

У лінію з головної дороги будь-яка машина не проїде: дорогу перетинає шлагбаум.

Таких полосатих «сторожів»  на нашій території аж п’ять.

Останній з них перекриває  відрізок головної дороги, що закінчується тупиком, і 15-ту лінію, яка , до того ж, є найкоротшою дорогою до сусідніх товариств.

неділя, 13 листопада 2016 р.

Змінився порядок ведення Реєстру неприбуткових організацій — що це для нас означає


Наше садівниче товариство неприбуткова організація, це записано в Статуті. Завдяки тому, що ми ведемо свою господарську діяльність за рахунок членських внесків  і не  отримуємо прибутків, нас в свій час автоматично включили у Реєстр неприбуткових організацій і  до теперішнього часу бухгалтеру не потрібно було щомісячно відправляти у  Державну фіскальну службу пусті форми податкової звітності.

Після набуття чинності Законом України від 17 липня 2015 р. № 652-VIII  “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо оподаткування неприбуткових організацій” ситуація змінилася.

З 01.01.2017 р. для включення неприбуткової організації  у Реєстр  необхідно, щоб вона відповідала наступним вимогам:

     ·   (була)      утворена та зареєстрована в порядку, визначеному законом, що регулює діяльність відповідної неприбуткової організації;
·         установчі документи неприбуткової організації містять заборону розподілу отриманих доходів (прибутків) або їх частини серед засновників (учасників), членів такої організації, працівників (крім оплати їх праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб;
·         установчі документи неприбуткової організації передбачають передачу активів одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зарахування до доходу бюджету в разі припинення юридичної особи (у результаті її ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення). Положення цього абзацу не поширюється на об’єднання та асоціації об’єднань співвласників багатоквартирних будинків;
·         установчі документи неприбуткової організації передбачають, що доходи (прибутки) неприбуткової організації використовуються виключно для фінансування видатків на утримання такої організації, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених її установчими документами.
 
Якщо зазначених положень в установчих документах нема, необхідно внести відповідні зміни і доповнення у ці документи та зареєструвати нову їх редакцію у Державного реєстратора юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань.

Ведення Реєстру неприбуткових організацій доручено податковій інспекції нижчого (районного) рівня.

При відповідності неприбуткової організації переліченим вище вимогам, на адресу інспекції подається заява встановленого зразка за формою 1-РН з доданням копії зареєстрованих статутних документів у зміненій редакції. Відповідність копії оригіналу може бути підтверджена керівником цієї ж організації та завірена його підписом і печаткою (при наявності).

Про те, що організація включена (повторно включена) у Реєстр неприбуткових організацій з присвоєнням їй тої чи іншої ознаки неприбутковості, податкова інспекція сповіщає у своєму рішенні в двотижневий термін з дня отримання заяви, а на офіційному сайті ДФС оприлюднюється певна інформація щодо цього.


Для отримання рішення керівник організації або уповноважена  особа з правом підпису має прибути у податкову інспекцію  з печаткою.

З усіма подробицями, нюансами, потрібними формулюваннями у статутних документах та формами заяви у податкову інспекцію та її рішення можна ознайомитися у Постанові Кабінету міністрів України від 13.07.2016 р. №440 «Про затвердження Порядку ведення Реєстру неприбуткових установ та організацій, включення неприбуткових підприємств, установ та організацій до Реєстру та виключення з Реєстру».

Слід не забути, що нову редакцію статутних документів обов’язково має затвердити вищий керівний орган організації — оригінал протоколу з підписами членів, присутніх на загальних зборах, вимагає Державний реєстратор.

Вартість адміністративного збору за реєстрацію змін і доповнень складає на сьогоднішній день 410 грн., плюс послуги банку.

Якщо нічого не робити і чекати, куди вивезе крива, можете здогадатися, що станеться: організація, яка по суті є неприбутковою, з 01.01.2017 р. буде виключена з Реєстру неприбуткових організацій і вважатиметься такою, що приносить прибуток. Бухгалтеру цієї організації нудьгувати не доведеться — необхідність регулярної звітності перед податковою інспекцією не залишить на це часу.

Щоб уникнути такого стану справ, усе необхідне правлінням садівничого товариства «Промінь» НВО «Квант» своєчасно було  виконано: внесені зміни і доповнення у Статут товариства, у тому числі, й ті, яких вимагає пункт 133.4 статті 133 Податкового кодексу України зі змінами від 17.07.2015 р.; нова редакція Статуту схвалена загальними зборами членів товариства та зареєстрована у Державного реєстратора; заява встановленого зразка за формою 1-РН з завіреною копією Статуту у новій редакції надіслана у районну податкову інспекцію.

Через два тижні ми отримали очікуване рішення. Ось так воно виглядає.







четвер, 21 липня 2016 р.

Тамара Степанівна — художник

         
     
     Зовні Тамара Степанівна майже нічим не відрізняється від жінок нашого садівничого товариства — проста зачіска, просте вбрання. І тільки завжди привітна посмішка та сяючі очі виділяють її з поміж інших.

середа, 20 липня 2016 р.

Про що йшла мова на зборах

18.06.2016 р. Відбулися загальні збори садівничого товариства «Промінь» НВО «Квант». Вони пройшли організовано і швидко: не зважаючи на насичений порядок денний, ми вклалися за годину, що можна вважати рекордом.

Переказувати весь хід зборів не буду, а зупинюсь на основних моментах.

пʼятниця, 15 квітня 2016 р.

Відповідь дачним "сепаратистам"

Не пройшло й тижня з того дня, коли я і бухгалтер садівничого товариства, Любов Анатоліївна, зустрічалися в Макарівському відділенні Києво-Святошинської місцевої прокуратури Київської області з представниками наших опонентів — Сергієм Григоровичем та Марією Іванівною, як мені від них надійшов лист.

вівторок, 12 квітня 2016 р.

Обережно — вогонь!

Це сталося в ніч з 25-го  на 26-те березня цього року.

Сергій повернувся з роботи на дачу близько опівночі, повечеряв і вийшов покурити. Неподалік від його будинку у темряві щось палахкотіло та йшов дим. «Мабуть, гілки палять, — подумав Сергій, — але чому серед ночі?»

У цю мить він зрозумів, що десь сталася пожежа.

субота, 26 березня 2016 р.

Цього разу зателефонував сам начальник районної прокуратури

Нова наша зустріч 17.02.2016 р., на яку мене  запросили через слідчого, не відбулася, бо ми просто розминулися: я приїхав на призначений час, а прокурора викликали в область. 

Пройшов місяць. Але я знав — повторної поїздки не уникнути.

неділя, 7 лютого 2016 р.

Як правильно сплачувати за комунальні послуги, отримавши субсидію




Ця тема здається мені актуальною, бо, з одного боку, отримання субсидії останнім  часом стало масовим явищем,  а з іншого — знайти пояснення  щодо її застосування не так просто.

Я сам ламав над нею голову не один раз, коли  починав  розбиратися з  платіжками за комунальні послуги.


Спробую ліквідувати дефіцит необхідної інформації, поділившись моїми знаннями з читачами блогу.