четвер, 15 жовтня 2020 р.

Планова повірка лічильника електричної енергії або сім кіл пекла для голови

 

Інколи до мене доходять чутки, що дехто вважає, начебто голові правління садівничого товариства нічого робити. Це не так. 

Щоб ви склали собі уявлення, чим і як доводиться займатися, хочу розповісти про одну з проблем, яку я тільки-но розвязав і яка залишилася  поза увагою широкого кола моїх колег-садоводів; про неї знають хіба що члени правління. 

Це планова повірка лічильника електричної енергії.


Коли у 2014-тому році від короткого замкнення згорів наш ввідно-розподільчий пристрій, ВРП, ми поставили новий, сучасний. Там все було нове, у тому числі,  трифазний лічильник активної електричної енергії трансформаторного включення і три трансформатори струму.

У вересні 2020 року настав час, коли згідно з Законом України «Про метрологію і метрологічну діяльність» ми мали  зробити повірку цих вимірювальних приладів.  Я звернувся  у Макарівський підрозділ ПрАТ «Київобленерго» (тепер ПрАТ «ДТЕК Київські регіональні мережі») з проханням розпломбувати ВРП.

Через три тижні нам зняли пломби і дозволили  демонтувати вимірювальні  прилади. Останнє було виконане мною особисто на наступний день.

Повірку робить ДП «Укрметртестстандарт» у Києві, вул. Метрологічна, 4, тільки треба почекати днів десять.  Нам пощастило, бо завдяки  одній людині термін скоротився до трьох днів.


Повезло  з терміном виконання повірки, але стався  облом з лічильником: його визнали непридатним для використання. Добре, хоч трансформатори струму виявилися справними.


Знайшлася ще одна чудова людина  і віддала нам новенький трифазний лічильник подібної марки, правда, без паспорта, але зі свідоцтвом про повірку. Старий лічильник можна було не ремонтувати і на цьому ми вигравали місяць часу.


За  дублікатом паспорту довелося  їхати на Оболонь у Києві, в сервіс-центр заводу «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА», який у 2016-му році виготовив цей новий лічильник.  Ще  я замовив параметризацію для двозонного тарифу «День-Ніч», як і у попереднього лічильника: якщо чекати тиждень, так щоб не задарма.


Настав той день, коли я отримав запрограмований лічильник, який вже мав дублікат паспорту й акт параметризації:  можна було повертатися на дачу.


Перед встановленням вимірювальних приладів у ВРП я вирішив зателефонувати у Макарівський РП та дізнатися про порядок опломбування.


Але  до нього, виявилося, ще далеко. Параметризація, яку я замовляв на заводі «НІК-ЕЛЕКТРОНІКА», у Київській області не використовується.


Щоб отримати «чинну» параметризацію, довелося зїздити у Макарів за завданням на програмування, а звідти у Київ, в офіс ДТЕК Київські регіональні мережі по вул. Стеценка, 1а.  В очікуванні послуги пройшов  тиждень.


Запрограмований лічильник з актом параметризації я відвіз у Макарів для проходження вхідного контролю і втратив ще один тиждень.


Нарешті, більше ніж через місяць очікувань і митарств, я встановив новий лічильник і старі трансформатори струму у ВРП, а 14-го жовтня, два інспектори Макарівського РП після технічного огляду його опломбували.




Ну як вам?  Так, це екстраординарний випадок і трапляється він один раз на шість років (якщо не станеться ще одне коротке замкнення), але подібні непередбачувані ситуації, які доводиться вирішувати, виникають часто. Хоча про це мало хто знає.


До сказаного вище хочу додати, що в умовах карантину через COVID-19  ніхто повірки не відмінив і довелось виконувати свої обов’язки, незважаючи на пандемію.


Немає коментарів:

Дописати коментар